Skompletuj z nami swój sprzęt ABC! Pierwsze nurkowanie. Idealnie dobrana – maska nurkowa!

Początki z nurkowaniem zwykle zaczynają się na basenie. Pierwsza fascynacja wodą i chęć, aby pobyć pod wodą trochę dłużej. Pierwszym sprzętem, który kieruje nas w stronę nurkowania jest nurkowe ABC, w którego skład wchodzi maska do nurkowania, fajka, płetwy z paskiem i buty.

tusa-tina

Maska do nurkowania TUSA, Tina. Dla kobiet.

Maska do nurkowania jest bardzo ważnym elementem wyposażenia nurka, dobrze dobrana maska nurkowa to połowa sukcesu. Aby dobrze wybrać dla siebie maskę do nurkowania trzeba ją koniecznie zmierzyć. Mierzenie zaczyna się od dobrania maski pod względem wizualnym oczywiście. Potem ważną częścią jest decyzja, jakie mają być szkła maski – pojedyncze czy podwójne. W przypadku wady wzroku decyzja jest oczywista.

look2_midi_blue_sklep_nurkowy

Maska nurkowa AQUA LUNG, Look 2.

Kolejnym etapem jest przymierzanie w stosunku do długości swojego nosa, rozstawu oczu i szerokości twarzy. Dobra maska do nurkowania powinna bez paska przylegać szczelnie do twarzy. Wszystkie te elementy są niezbędne do tego, aby nurkowanie stało się o wiele prostsze i przyjemniejsze! Jeśli Twoja maska do nurkowania nie będzie ciekła – będzie to maska dobra.

scubapro-frameless-biala

Maska nurkowa SCUBAPRO, Frameless, Biała

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *