Przygotuj się do kursu AOWD! Co musisz kupić przed rozpoczęciem kursu?

Szkolenia nurkowe to świetna okazja ku temu, aby reaktywować swój zapał zacząć częściej nurkować i przede wszystkim zaopatrzyć się w sprzęt, którego nigdy nie mieliśmy okazji zakupić. Jaki sprzęt do nurkowania warto kupić sobie podczas szkoleń AOWD i jakie specjalizacje nurkowe wykonywać. O tym dzisiaj.

Kurs Adwance Open Water Diver to kolejny krok ku rozwijaniu swojej pasji. Rozwój to nie tylko wiedza i doświadczenia, ale również sprzęt do nurkowania, którego nigdy nie miałeś, a który może okazać się obowiązkowym asortymentem w przypadku nurka stopniu Adwance. Przy kursie podstawowym OWD PADI powinieneś mieć co najmniej własne płetwy, maskę i fajkę. Teraz pora zrobić o krok dalej. Na kurs AOWD dobrze jesli miałbyś już własny pas balastowy z ciężarem, jacket i piankę.

aowd

Bez wymienionych elementów nie uda Ci się dokonać odpowiedniego wyważenia, aby przejść odpowiednio szkolenie – idealna pływalność. Kompletowanie własnego sprzętu do nurkowania to tak na prawdę część tego sportu, której nie da się uniknąć. Jeśli będziesz nurkował częściej wypożyczanie w ogóle nie będzie się opłacać, a Ty wciąż będziesz tracić swój czas na dopasowywanie  sprzętu przed każdym wyjazdem i ciągłe wyważanie się.

Pianka jest również sprzętem nurkowym ważnym ze względu na higienę. Nie będziemy nikogo oszukiwać. Ludzie sikają do pianek, a nie wszystkie Centra Nurkowe dbają o to, aby sprzęt był regularnie czyszczony i odkażany. Własna pianka do nurkowania to również jeden z powodów dla których będziesz nurkował częściej i chętniej! Chcesz poznać najlepszy sprzęt dla nurka AOWD? Czytaj kolejny post!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *