Nurkowanie to sport dla każdego!

Nurkowanie, tak samo jak pływanie to  sport dla wielu przedziałów wiekowych. W nurkowaniu potrzebna jest jednak nieco wyższa odpowiedzialność,  co wyznaczyło próg dla dzieci powyżej 8 roku życia, co do dolnej granicy wiekowej nie ma jednak limitów.

Nurkowanie dla dzieci to poznanie zupełnie nowego obszaru aktywności i odpowiedzialności. Dzieci przede wszystkim muszą zdawać sobie sprawę z tego, że nurkowanie to nie tylko dobra zabawa pod wodą, dużą rolę w nauce nurkowania dzieci odgrywa instruktor. Jeśli chcemy zatem wysłać nasze dziecko na szkółkę nurkową, musi być to osoba, którą dziecko będzie miało dobry kontakt i wszystkie uwagi dotyczące sprzętu i zachowania pod wodą zostaną przez dziecko przyjęte z odpowiednią uwagą.

images

Nurkowanie przez osoby starsze działa odmładzająco. Tak przynajmniej twierdzą niektórzy starsi podwodni weterani. Dzięki schodzeniu na dosyć duże głębokości nurkowie, którzy mają różnego schorzenia dotyczące są związane z przewlekłymi bulami – takowe ustępują. Dekompresja ciała na głębokościach poniżej 50 metrów przynosi w wielu przypadkach zrelaksowanie i czasowe zlikwidowanie problemu.

pobrane

W obu skrajnych przypadkach pojawia się niestety problem noszenia ciężkiego sprzętu nurkowego. Ani dzieci, ani osoby dużo starsze nie zawsze będą w stanie poradzić sobie z ciężarem butli nurkowej. Ten problem można jednak zawsze rozwiązać, a przyjemność z nurkowania, które ma również inne pozytywne aspekty dla osób w różnym wieku, jest uczuciem niezastąpionym i wartym zachodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *