Nurkowanie nitroxowe

Kurs nurkowania technicznego, to jedno z największych marzeń nurka prowadzącego go ku profesjonalizmowi. Nurkowanie techniczne oznacza możliwość nurkowania na bardzo dużych głębokościach jak również odkrywanie możliwości różnego rodzaju prac podwodnych, którymi profesjonalny nurek może się zająć.

Nitrox2_3_sklep_nurkowy_aquamatic_nurkowanieNurkowanie techniczne i długi czas spędzania pod wodą powinien wiązać się z bardzo profesjonalnym podejściem co do gazów, na których zdarzy nam, się nurkować. Nurkowanie bardzo głębokie i dłuższy czas spędzania pod wodą wymaga nurkowania na odpowiednich mieszankach nurkowych. Nitrox to gaz, który stanowi mieszankę tradycyjnego powietrza z tlenem, w różnych proporcjach.  Taka mieszanka gazów pozwala na lepsze dotlenienie nurka podczas bardzo wymagających nurkować na dużych głębokościach, nie obniża jego sprawności fizycznej, ani merytorycznej, pozwala przetrwać dłużej w wyznaczonym obszarze pod wodą.

Kurs nurkowania nitroxowego opiera się głównie na wykładach związanych ze sposobami mieszania gazów za pomocą przetaczania przez sprężarkę. Kurs taki opiera się również na kilku nurkowaniach, które mają za zadanie sprawdzić nurka jak radzi sobie z nowymi mieszankami i nauczyć go jak korzystać z potencjału nitroxu o konkretnym procencie tlenu.

Kurs nurkowanie nitroxowe warto jest robić zimą, aby uzupełnić swoją wiedzę i przygotować się odpowiednio do nurkowania w sezonie letnim!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *