Nurkowanie, a ubezpieczenie nurkowe. Dlaczego warto się ubezpieczać?

Nurkowanie to sport ekstremalny, co oznacza sport podwyższonego ryzyka. Mimo, że technologia wciąż się rozwija, a sprzęt do nurkowania jest coraz doskonalszy, nie oznacza to wcale, że nie zawodzi. Błędów w nurkowaniu można popełnić wiele, czy to z głupoty, czy to z niedopatrzenia, ja również z powodu tego, że coraz mnie uwagi poświęca się planowaniu nurkowania.

logo-ubezpieczenia-ergo_hestia_nurkowanie_sklep_nurkowyKażde wejście do wody to podjęcie ryzyka, że coś może pójść nie tak. Czy to za rzadko serwisowany automat, czy butla używana po okresie legalizacji, to najprostsze powody niepowodzenia pod wodą. Wypadki chodza po ludziach, są oni narażeni zwłaszcza jeśli schodzą pod wodę po szczątkowym, bądź niedbale przeprowadzonym szkoleniu.

Mówi się, że zawsze jest lepiej się ubezpieczyć. W przypadku nurkowania wszystkie działania mające na celu zapobiec wypadkowi, to dobre działania, niektórych wydarzeń nie idzie jednak przewidzieć , w takich wypadkach musicie mieć pewność, że w zostaniecie uratowani z najgorszej sytuacji i zawsze znajdzie się dla was jakaś komora dekompresyjna. Ubezpieczenie nurkowe, to odpowiedzialna decyzja, która zapewni Ci spokój na wyjeździe nurkowym jak i podczas każdego innego nurkowania.

One thought on “Nurkowanie, a ubezpieczenie nurkowe. Dlaczego warto się ubezpieczać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *