Najpopularniejsze techniki nurkowania

W tym poście omówimy kilka z najpopularniejszych technik nurkowania. Dowiesz się czym charakteryzuje się dany typ nurkowania oraz jaki sprzęt i umiejętności są wymagane do jego uprawiania.

Freediving – pływanie z ABC na bez butli

Freediving  jest typem nurkowania z wykorzystaniem podstawowego sprzętu nurkowego ABC (maska, rurka i płetwy). Charakterystyczne dla freedivingu jest to, że nurek przebywa pod wodą wykorzystując powietrze zaczerpnięte na powierzchni.

Niektórzy nurkowie potrafią wstrzymać oddech nawet ponad 10 minut! – aby uzmysłowić jak długi jest to czas, wyobraź sobie, że przeciętny człowiek ma problem ze wstrzymaniem oddechu na 1 minutę!

Snurkowanie – pływanie po wodzie ze sprzętem ABC

Rodzaj nurkowania, który zdobywa coraz większą rzeszę zwolenników. Snurkowanie polega na pływaniu z podstawowym sprzętem nurkowym po tafli wody i obserwowaniu podwodnego świata „z góry”.

Podczas wyboru sprzętu do snurkowania warto przeczytać artykuł Jaki sprzęt do snurkowania wybrać? w którym zaznaczono co powinniśmy wiedzieć przed zakupem.

Nurkowanie rekreacyjne – wymagające uzyskania uprawnień nurkowych

Nurkowania rekreacyjne zakładają schodzenie na głębokość do 40 metrów. Tego typu nurkowania odbywają się z pełnym wyposażeniem – butlami, skafandrem, komputerem, jacketem (skrzydłem), kapturem, automatem oddechowym oraz innym sprzętem wymaganym do schodzenia na większe głębokości.

Aby móc nurkować rekreacyjnie należy przejść podstawowy kurs OWD (wg szkoleń PADI), który uprawnia nas do nurkowań do 18 metrów. Jeśli chcemy nurkować jeszcze głębiej musimy przejść kolejny kurs – AOWD (Advance Open Water Diver) uprawniający do schodzenia do 40 metrów.

Sprzet nurkowy polecamy kupić w najlepszym sklepie nurkowym w Polsce ( link bezpośredni => sklep nurkowy).

Więcej o sklepie nurkowym przeczytasz tutaj: tani sprzet-nurkowy – www.sklep-nurkowy.pl

2 thoughts on “Najpopularniejsze techniki nurkowania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *