Logbook. Co to takiego?

Logbook to pierwsze przed facebookiem miejsce, w którym powinniście pochwalić się swoim nurkowaniem. Wszyscy, którzy dopiero zaczynają nurkować mogą nie zdawać sobie sprawy z tego co to jest logbook i po co powinno się go regularnie prowadzić. W tym poście postaramy się przybliżyć Wam tą idee.

scubatech-logbook

Logbook to rejestr nurkowań. Gdy rozpoczynasz kurs nurkowania powinieneś otrzymać od swojej szkoły albo etui z dokumentami, bądź osobny wkład do logbooka, w formie książeczki o formacie A5. W logbooku wpisujemy dane z komputera po każdym nurkowaniu, kolejność nurkowania, głębokość czas, planowane nurkowanie, miejsce nurkowania i wiele innych.

Logbook w nurkowaniu jest bardzo istotny, na jego podstawie można określić poziom zaawansowania nurka, po konkretnej ilości wykonanych nurkowań można też stwierdzić, czy dana osoba może wykonać szkolenie na wyższy poziom nurka czy też nie. Podsumowując warto jest prowadzić swój logbook, ponieważ jest on Twoim „pamiętnikiem nurkowań”, na podstawie którego możesz określić swój rozwój. Z pewnością przyda Ci się, aby określić swoją dalszą ścieżkę rozwoju nurka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *