Kurs Open Waher Diver, czyli nurkowanie sposobem na życie

Wir obowiązków… stop! Czas na relaks!

Pracoholizm jest zmorą ludzi XXI wieku. Gonimy za sukcesem, pracą, prestiżem, pieniędzmi, w wirze zajęć nie znajdujemy czasu na chwilę. Przerwy i odpoczynek, a co dopiero na hobby. Sport, jest zawsze dobrym rozwiązaniem. Zwłaszcza, że pływanie i woda mają szczególnie kojący wpływ na człowieka. Nurkowanie to nie tylko przygoda, to również świetny sposób na to, aby znaleźć sobie idealne rozwiązanie na stres i sposób radzenia sobie z nim. 

Nurkowanie czas zacząć! – jak?

Aby rozpocząć nurkowanie niezbędny w tym celu będzie kurs Open Wather Diver, który jest kursem PADI, i który jako jeden z najczęściej podejmowanych, staje się punktem startowym na ścieżce przygody z tym wspaniałym sportem. Aby rozpocząć kurs, trzeba mieć ukończone 15 lat i umieć przepłynąć około 200, bądź 300 metrów w płetwach. Bardziej skomplikowane umiejętności pływackie nie będą potrzebne. Wystarczy już potem tylko chcieć nauczyć się jak najwięcej na podstawie wiedzy teoretycznej i praktycznej na samym kursie.

OWD to około trzy miesięczny tryb nauki, podczas którego odbywają się zajęcia na basenie, zajęcia teoretyczne i w końcu nurkowania na wodach otwartych. Cały tryb szkoleniowy ma na celu jak najlepiej przygotować Cię do samodzielnego nurkowania do głębokości 18 metrów. W związku z tym wiążą się duża odpowiedzialność. Młodemu nurkowi nie wolno jest nurkować samemu. Pływanie w parze i wzajemna pomoc pod wodą to również ważne elementy szkolenia. Trzeba umieć wzajemnie się wspierać, użyczać sobie sprzętu. 

*ps zobacz jak piszą o nurkowaniu Ci którzy już zaczęli! link: Kurs OWD – rozpoczynam nurkowanie

Twoje możliwości pod wodą po kursie

Podczas kursu nauczysz się jak bezpiecznie zachowywać się pod wodą, jak wzajemnie współpracować z innym nurkiem i radzić sobie pod wodą z awariami. Jest to świetny sposób na wypracowania sobie odpowiedniej techniki nurkowej i radzenia sobie pod wodą w warunkach lokalnych. Bo kto powiedział, że w Polsce nie da się nurkować?! Wody lokalne, to idealne rozwiązanie na zanurzenia porą wiosenną, jak i letnią. Kamieniołomy i jeziora są licznymi zbiornikami w Polsce, które naprawdę warto jest odwiedzać. Dodatkowo pobyt nad wodą, generuje idealny sposób na spędzanie wolnego czasu, odpoczynek i dobrą zabawę. Kurs OWD niesie ze sobą same pozytywy.

Profesjonalne kursy OWD
Aquamatic.PL

więcej na stronie kursu OWD

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *