Jak wybrać maskę do nurkowania?

Maska do nurkowania jest jednym z najważniejszych i jednocześnie najmniej docenianych elementów sprzętu do nurkowania. Maska nurkowa należy do podstawowego ekwipunku nurka i powinna być z nami ile razy zaplanujemy jakiekolwiek wejście do wody. Jeśli ma być wielokrotnie używana musi być również porządna i odpowiednio dopasowana.

panorama_sklep_nurkowy_wrocławZ maskami w przeciwieństwie do innego sprzętu nurkowego, wcale nie wyznaje się zasady – im droższa tym lepsza. Liczy się odpowiednie dopasowanie maski nurkowej. Aby zatem dobrać tą jedyną należy ja wcześniej zmierzyć – odradzamy kupowanie masek nurkowych przez internet jedynie na podstawie wzoru maski.

look2_midi_blue_sklep_nurkowy

Maska do nurkowania powinna być profesjonalna ze szkłem pojedynczym bądź podwójnym. Ważne jest też jej przeznaczenie. Czy ma być to maska zapasowa, czy główna, czy do nurkowania czy do freedivingu. Zanim zdecydujesz się na zakup sprzętu do nurkowania w supermarkecie pamiętaj – sprzęt profesjonalny zakupiony w sklepach dedykowanych w i Centrach Nurkowych jest tworzony i projektowany przez nurków – i to po niego naprawdę warto sięgać.!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *