Ile kosztuje kurs nurkowania w Polsce?

Nurkowanie, to sport który wymaga bardzo gruntownego przygotowania i wiedzy nie tylko z zakresu fizyki, ale również o sprzęcie nurkowym i jego funkcjonowaniu. Aby posiąść gruntowną wiedzę nurkową i wyposażyć się w pełny sprzęt potrzeba dużo czasu i co za tym idzie również pieniędzy – nurkowanie nie należy zatem do sportów tanich.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAAby zacząć nie potrzeba jednak wiele. Należy zakupić własny zestaw ABC (maska, fajka i płetwy) i dobrać dla siebie odpowiedni kurs nurkowy. Zanim wybierzecie w ciemno powinniście znaleźć szkołę wybór jest spory: PADI, CMAS, SSI i wiele innych mniejszych szkół. My polecamy najbardziej PADI – jest to sprawdzona szkoła, która ma jasny i przejrzysty system szkoleniowy. Nie należy jednak również do najtańszych, ze względu na rosnącą cenę euro materiały szkoleniowe drożeją.

baron_gautsch

Cena oryginalnego podstawowego kursu PADI powinna wahać się pomiędzy 1400 – 1450 zł. Kwota ta obejmuje wykłady, szkolenia na basenie w pełnym sprzęcie nurkowym jak również nurkowania na wodach otwartych. Centra nurkowe dorzucają również wiele gratisów takich jak koszulki, czy zniżki na sprzęt do nurkowania.

Zainteresowani? Zobaczcie sami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *