Freediving – gorszy niż nurkowanie?

Freediving to sport mało doceniany i lekceważony. Mimo, że nie wydaje się tak bardzo spektakularny jak nurkowanie z butlą, to freediving należy do sportów wyczynowych – ekstremalnych nie bez powodu!

Aby zacząć swoją przygodę z freedivingiem trzeba pozornie niewiele. Nurkowe ABC to główny wymóg, który trzeba spełnić by zacząć swoją przygodę z tym sportem. Tak na prawdę freediving to ścieranie się z samym sobą, praca nad oddechem i możliwościami własnego organizmu.

george_static_record_sklep_nurkowy_nurkowanie_wroclaw_freediving

W nurkowaniu wiele zależy od sprzętu, technologie są znaczące bo to one pozwalają nam oddychać i przeżyć pod wodą. Możesz tyle, ile może Twój sprzęt, uprawiając nurkowanie swobodne, pod wodą zrobisz tyle, na ile pozwoli Ci Twoje ciało. Dlatego też we freedivingu tak ważne są treningi i ciągła praca. Przyjemność z tego sportu czerpiesz dzięki utrzymywaniu równowagi pomiędzy ciałem i duchem jak również dzięki konsekwentnej pracy .

Prócz własnej pracy ważny jest również sprzęt. Mimo pozorów sprzęt do freedivingu to bardzo rozwinięta dziedzina sprzętu nurkowego. Najważniejsze są płetwy, bądź mono płetwa. Długie i bardzo elastyczne, dają możliwość płynnego ruchu i nadają znakomity ciąg podczas płynięcia. Kolejnym ważnym elementem jest maska z minimalną powierzchnią wewnętrzną. Dzięki specjalnej konstrukcji można nie tylko zwiększyć widoczność, ale i zmniejszyć wysiłek podczas jej przedmuchiwania. Trzecim elementem jest fajka nurkowa. Jak najprostsza i jak najwytrzymalsza z elastycznego materiału, takie modele dostępne są chociażby od producenta – Scubapro!

dyd-freediving-cruising-in-the-blue_nurkowanie_freediving_sprzet_sklep_nurkowy

Freediving to bardzo niedoceniany sport opiera się na pasji do nurkowania i próbie przekraczania przeszkód, jakie daje nam nasz własny organizm. Każda przygoda z wodą, to zdrowy sposób na spędzanie wolnego czasu, freediving otwiera drzwi również do nurkowania i pozwoli nabyć niezbędnego doświadczenia ze środowiskiem wodnym. Jeśli Ty również jesteś zainteresowany freediving – zobacz!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *